6 czerwca 2019r. - zmagania ,,Dionizosa”

W bieżącym roku szkolnym dzieci ze Szkolnego Koła Teatralnego ,,Dionizos” przygotowały wraz z opiekunkami przedstawienie pt. ,,Opowieści z Narnii”. Scenariusz powstał, oczywiście, na bazie powieści C. S. Lewisa pod tym samym tytułem, a dokładnie pierwszej części pt. ,,Lew, Czarownica i stara szafa”.

Data dodania: 2019-06-09

W naszym przedstawieniu również znalazła się stara szafa, za pomocą której czwórka rodzeństwa przeniosła się do fantastycznej krainy zwanej Narnią. Tam wszyscy czworo przeżyli niesamowite przygody, a Edmund miał okazję przekonać się, czym kończy się dokonywanie złych wyborów  w życiu. Skuszony niebiańskim smakiem ptasiego mleczka stał się sługą Białej Czarownicy, co w efekcie doprowadziło do skazania go    na śmierć. Na szczęście pojawił się Aslan - ucieleśnienie Dobra i przez ofiarowanie siebie uratował Edmunda. Przedstawienie zdobyło WYRÓŻNIENIE podczas Powiatowego Przeglądu Amatorskich Grup Artystycznych SAGA 2019 oraz NAGRODĘ STAROSTY BIELSKIEGO ZA NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ POWIATU BIELSKIEGO podczas Wojewódzkiego Przeglądu ,,Miniatury Teatralne’’ w Buczkowicach. (E. T.)

Kalna