12 czerwca 2019r. – Mali Wędrowcy

Data dodania: 2019-06-12

Co zrobić żeby się nie nudzić? Podpowiadam wstąpić do 6 Gromady Zuchowej ,,Mali Wędrowcy ", tak jak to zrobiło już 20 zuchów . W ciągu tego roku szkolnego podejmowaliśmy różne działania i aktywności. Nie marnowaliśmy czasu. Od września rozpoczęliśmy swoje przygody. Po zabawach integracyjnych przyszedł czas na zdobywanie sprawności i wędrówki oraz biwaki .Wybraliśmy się na Szyndzielnię, aby poznawać piękne i urokliwe zakątki naszej ojczyzny. W październiku i listopadzie nie mogło nas zabraknąć na uroczystościach patriotycznych. W Buczkowicach braliśmy udział w odsłonięciu Tablic Pamięci Legionistów oraz Pomnika Niepodległości .Uczestniczyliśmy w uroczystościach związanych z 100-leciem Niepodległości Polski . Zbieraliśmy karmę dla zwierząt ze schroniska ,,Reksio" w Bielsku-Białej.  W grudniu po zuchowej wigilijce przekazaliśmy w kościele w Kalnej Światełko Betlejemskie. W czasie karnawału utworzyliśmy barwny korowód i składając życzenia odwiedzaliśmy mieszkańców Kalnej . Wieczorem zmęczeni i zmarznięci wróciliśmy do szkoły , gdzie czekały nas dalsze atrakcje .Jedną z nich było nocowanie w szkole ,które już jest naszą tradycją. Ferie zimowe rozpoczęliśmy również ciekawie. Pojechaliśmy do Bielska-Białej na wycieczkę połączoną z wyjściem do kina. Pierwszego maja dzielnie wędrowaliśmy w XXI Wiosennym Rajdzie Górskim ,,Zielenią się buki". Zaprawieni w marszu , ciekawi pięknych widoków i wrażeń wyruszyliśmy na podbój pięknego Wrocławia. Po podsumowaniu naszej dotychczasowej działalności zastanawiamy się nad tym, co będziemy robić w przyszłym roku szkolnym.

Drużynowa – Magdalena Cembala

Kalna